Якими діти народжуються — ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання, адже виховання дитини починається з сім'ї.
Психологічна служба ліцею підготувала поради, які варто батькам вз'яти до уваги "7 образ від батьків, які дитина носить в собі все життя".

Шановні батьки у разі необхідності, Ви можете звернутись за психологічною підтримкою та допомогою зателефонувавши або написавши на електронну адресу практичному психологу Багацькій Н.В. 0992050277, nataha_if@ukr.net та соціальному педагогу Криницькій О.М. 0990294419, oksana.mykhailivna26@gmail.com

6 порад як зберегти здоровий глузд в інформаційному безладі

 

Крок 1. Свідомо формуйте свій інформаційний простір: «На якій я «цифровій дієті»? – перше питання для розуміння вашого стану в інформаційному середовищі. Зверніть увагу з якою кількістю медіа та інформації ви взаємодієте щоденно.

Що робити?

         Запитайте себе, чи дійсно ви хочете витрачати багато часу на споживання інформації. Чи є цей вибір свідомим? Чи довіряєте ви тому, що бачите? Проаналізуйте як ця інформація на вас впливає.

 

Крок 2. Протидійте цифровій залежності: вимкніть режим автопілоту
Принципи роботи сфери медіа запозичені з індустрії азартних ігор. Бездумне прокручування стрічки та «клікання» в очікуванні новини – це залежність. Вона відволікає нас від продуктивної діяльності та реального життя.

Що робити?

         Зменшіть час свого перебування в інформаційному просторі. Наприклад, вимкніть функцію “Наступне” на YouTube, підійдіть відповідально до вибору наступного ролика. Після аналізу інформаційного простору (крок 1), ви вже знаєте які додатки викликають залежність. Видаліть їх або увімкніть обмеження часу для свого перебування в медійній реальності чи в світі соціальних медіа.

 

Крок 3. Опануйте думки та емоції. Користуйтесь правилом: «Щоб приборкати почуття - назвіть його». Якщо ви помітили, що вас переповнюють сильні відчуття гніву, паніки, відчаю, особливо у поєднанні з бажанням діяти, зробіть паузу і подумайте, хто виграє від ваших негативних реакцій. Використання занадто емоційних текстів, мови чи графічних зображень часто є сигналом того, що вами намагаються маніпулювати.

Що робити?

         Зробіть глибокий вдих, чітко назвіть для себе емоцію, яку ви відчуваєте. Вирішіть, чи це достатньо важлива інформація. Якщо це так, то варто перевірити її у інших джерелах, щоб отримати повну картину ситуації.

 

Крок 4. Перевіряйте власні упередження «Не треба мені казати те, що я хочу почути». Інформація та новини, що підтверджують наші власні переконання, і допомагають нам відчувати себе розумними – дуже привабливі. Подача матеріалу у вашій стрічці буде більш однобокою, щоб ви «клікали» на ті новини, які вам до вподоби. Але невдовзі ви застрягнете в інформаційній бульбашці, яка лише підтверджує те, що ви хочете чути, але не “допускає” до вас нову інформацію.

Що робити?

         Управляйте своєю стрічкою новин у Facebook за допомогою опції «Чому я бачу цю публікацію?», і ви дізнаєтесь, яким чином ваші дані використовуються, аби впливати на те, що ви бачите. Подумайте про можливість активації опції «Не показувати» щодо тих інформаційних каналів, які постійно пропонують вам одну і ту ж саму інформацію.

Крок 5. Перевіряйте інформацію в різних джерелах. «Спершу перевіряйте - потім довіряйте». Навіть якщо ви уникаєте емоційно-маніпулятивного контенту, намагайтесь урізноманітнювати інформацію. Це допоможе захистити себе від химерних і фальшивих історій. Пропаганда та дезінформація дуже часто є добре профінансовані та продумані.

Що робити?

         Коли ви наштовхуєтесь на джерело і не впевнені, що йому можна довіряти, тренуйте «додаткове читання»: перевірте надійність та точність інформації в інших джерелах. Введіть тему в будь-який пошуковик і перевірте, які ресурси ще публікували цю новину. Подія сталась нещодавно чи це вже давно обговорена історія? Чи є автор експертом з цього питання і чи наведені докази та цитати з достовірних джерел?

 

Крок 6. Перевіряйте інформацію перед поширенням. Межі між тими, хто створює інформацію, та тими, хто її споживає, сьогодні дуже розмиті. Те, що ми публікуємо, «лайкаємо» і «поширюємо» може мати вплив на те, як інші люди реагують на події, ставляться до меншин, вирішують конфлікт чи голосують. Через природну потребу людей відповідати нормам та бути прийнятими іншим, ми надаємо перевагу і довіряємо інформації, яку отримуємо із власного оточення.

Що робити?

         Нам всім потрібно усвідомити відповідальність за те, яку інформацію ми споживаємо, і яку роль відіграємо в тому, що споживають наші друзі, родина та колеги. Не діліться жодною новиною, підтвердження якій ви не знайшли. Заохочуйте своє оточення робити те ж саме.

 

http://bit.ly/six_tips_against_disinformation

Якщо ви відчуваєте тривогу щодо епідеміологічної ситуації, що склалася у світі, прочитайте, будь ласка, наступні рекомендації.

Як знизити свою тривогу в умовах пандемії?

 

·        Перш за все важливо зізнатися собі у тому, що ви тривожитесь.

ЦЕ НОРМАЛЬНО. Ситуація справді неприємна, тому тривожитися цілком природно. Але важливо, щоб тривога не переростала в паніку

·        Окресліть сфери впливу. Тобто, є сфери на які ми можемо вплинути і сфери, на які ми вплинути не можемо:

❌ НЕ МОЖЕМО

На обстановку в світі, на інших людей   З цим потрібно змиритися

✅ МОЖЕМО

На наше здоров'я  Тому ми можемо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і побути вдома на час карантину

·        Керуватися фактами, а не фантазіями.  НЕ "ми всі помремо", а конкретними цифрами про те, хто серед наших близьких хворіє, а хто здоровий

·        Припинити постійно моніторити новини. Звісно, якщо ви не працюєте в ЗМІ. Зовсім виключатися з інформаційного поля не потрібно, але варто його мінімізувати

·        Спробуйте знайти плюси і провести час карантину із користю:

ü читати
дивитися фільми

ü навчатися чомусь новому

ü спілкуватися із близькими

·        З тривожністю допомагають впоратися фізичні вправи: присідання, ходьба на місці, йога

·        Планування часу. Тривогу знижує відчуття контролю. Тому невеличкий план на день допоможе вам знизити рівень тривожності

·        Поговоріть із близькими. В такій ситуації допоможе розділення почуттів, оскільки більшість зараз знаходиться вдома і більшість тривожиться. Поговоріть із сім'єю, зателефонуйте другові. Розділивши переживання можна допомогти одне одному.

 

https://www.facebook.com/kmarehab/?__tn__=kCH-R&eid=ARBoAnU5O8KsKPqh35xKWBiPN-_ou9vGmhYBkF2MnA398PxfMo12JNmLo7EpZIYJnMRouRfaB03NyFRC&hc_ref=ARTrXflL8_SBWDFwxawGBZC_fLu2noJqTvW9MCajgL6UD8liYIGrvBBeeknIS_rdvCQ&fref=nf&__xts__%5B0%5D=68.ARAmbTP-XQ79cF4U8Q8nneaL1isMhFsSefIbdaBkrtjQK8m0yMxv1zh8vSlQbbxBjkvWO8xbshKwovu6haFWY6MJlj1t2g9XSVMFirexrLz-2JHFIKieFkPuOaFR5wDF8PRekGdc9v6oNcnLXayMPvHzYEDm6T2lfskyh5wBKs9RQSPu043egzG6jEL2Dvg4HJDB0GBgkboCG-r1ux_GECydhEFrvdhCl7E4xbYRectF2zsarMiXEplvFLErJGXPI3RCDKCY7oYonwD7-KDNb9aO8i_Kh448s5WgxYpg_dyBt2PuhIUnzg-QuGlZ8-UcPnOO3-Cg4_TrPjWth0tkFm6SdgO_j9ce7qHqNCluSq04ll707WD8crjo

Правила безпеки в Інтернеті для батьків

Пам'ятка батькам

памятка батькам.pdf
Adobe Acrobat Document 81.8 KB

http://www.mon.gov.ua

 

http://osvita.ua

 

http://www.test.if.ua

 

http://testportal.gov.ua

 

http://pedpresa.com.ua

 

 

http://akademium.if.ua

 

 

https://if.isuo.org

 

http://www.ippo.if.ua

www.youtube.com